کتاب موجودات خیالی


در حال بارگذاری
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
400 بازدید
۲۰۰۰ تومان
خرید

اولین نسخه‌ی این کتاب متشکل از ۸۲ قسمت به سال ۱۹۵۷ در مکزیک منتشر شد. نسخه‌ی دوم آن در سال ۱۹۶۷ با ۳۴ افزوده در بوئنس آیرس و نسخه‌ی سوم آن به انگلیسی در سال ۱۹۶۹ به چاپ رسید.
در این کتاب، موجودات افسانه‌ای همچون هیولا، ابوالهول، اژدها، اسب تک شاخ، باهاموت، جن و پری، دیو، مرغ باران و سمندر، و همچنین موجودات متصور برخی نویسندگان از جمله حیوان متصور کافکا، و برخی موجودات ناشناخته‌تر بررسی شده و به شیوه‌ی بورخس، خیلی کوتاه و موجز، به تصویر درآمده است. از میان موجودات خیالی شرقی و ایرانی، می‌توان به براق (مرکب پیامبر اسلام در سفر معراج)، سیمرغ و همزاد اشاره کرد.

این کتاب، به سال ۱۳۷۳ توسط احمد اخوت از نسخه‌ی انگلیسی نورمن توماس دوجیووانی -بهترین مترجم انگلیسی آثار بورخس-، به فارسی ترجمه شد و در نشر آرست به چاپ رسید. سپس در سال ۸۵ توسط نشر ماه‌ریز مجدداً چاپ شد. از ویژگی‌های ترجمه‌ی اخوت، افزودن پانویس‌هایی در تکمیل مطالب کتاب و ارجاع به متون فارسی از جمله قصص قرآن سورآبادی، عجایب المخلوقات قزوینی، تاریخ بلعمی، چهار مقاله‌ی عروضی و نیرنگستان صادق هدایت است؛ که خواندن کتاب را برای مخاطب ایرانی، مأنوس‌تر و راحت‌تر می‌کند.

بورخس در اين کتاب تمام موجودات خيالی و افسانه ای شرق و غرب را که در داستانها ، نقل قولها و کتب مقدس وجود دارد ،با توضيحات و طرحهايی زيبا از آنها ، گرد آوری کرده….

این کتاب به صورت پی دی اف از این سایت دانلود کنید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید فرم پیگیری را پر کنید.